Jak reagují rašeliniště na odvodnění?
17. 6. 2021
Nález vzácného druhu na projektové ploše v Bavorsku
2. 8. 2021

Přírodovědná soutěž proběhla letos online, ve druhém kole se žáci vydali do mokřadů

Soutěž každoročně pořádají naši kolegové ze Středisek environmentální výchovy. Pro letošní rok jsme spojili síly a připravili pro žáky partnerských škol Správy NP Šumava otázky a úkoly zaměřené na vodu v krajině, mokřady a rovněž významné výročí 30 let od vyhlášení Národního parku na Šumavě.

Prvního kola se zúčastnilo téměř 500 žáků!

Test s otázkami bylo letos nutné vyplňovat online během dálkové výuky. Na přelomu dubna a května tak žáci při online hodinách zasedli ke svým počítačům a odpovídali na 20 připravených otázek.

Jak náročné bylo první kolo, si můžete vyzkoušet sami.

Spuštění testu krok za krokem:

  1. Do kolonky „Jméno“ vyplňte pouze svoji mailovou adresu (nikam se nebude ukládat, slouží jen pro zaslání výsledku testu).
  2. Kolonku „Příjmení“ ponechte prázdnou.
  3. Do kolonky „Kód třídy“ napište číslo 1111 (čtyři jedničky, bez mezer).
  4. Klikněte na nápis „Začít“.
  5. Vyplňujte testové otázky. Můžete se vracet zpět a měnit odpovědi. Na konci uložte a odešlete test. Uložením a odesláním se Vám zobrazí vyhodnocení. Vyhodnocení přijde rovněž na Váš mail.

Online test

V druhém kole děti bádaly přímo v mokřadech

Celkem 40 žáků se v druhém kole soutěže vydalo k mokřadním stanovištím a plnilo zadané úkoly. Děti pátraly po obyvatelích mokřadní říše, rozpoznávaly druhy rostlin a stromů a vše zaznamenávaly do svých badatelských prácí. Ty byly následně zaslány na adresu Správy NP Šumava a naše komise obdržené práce vyhodnotila. Odměnou byly dětem mokřadní sešity a tužky, ve druhém kole láhve na vodu s mottem „Krajina bez mokřadů je krajinou bez vody“ a celkoví vítězové obdrželi ceny tvořené didaktickými materiály NP Šumava.

Některé z prací si můžete prohlédnout na webových stránkách NP Šumava.

Upozornění v rámci GDPR:

Při přihlášení do testu nepoužíváte své jméno ani příjmení, ale pouze e-mailovou adresu. Použití Vaší mailové adresy slouží pouze k tomu, abyste získali přístup k testu. Vaše e-mailová adresa nebude nijak používána provozovatelem webu, nebude archivována, ani používána k zasílání zpráv do Vaší e-mailové schránky s jedinou výjimkou, kterou je automatické vyhodnocení Vašeho testu.