Den pro rašeliniště na Ovesné

Obnovujeme šumavské mokřady. Přidejte se k nám!

Načítám Akce

« Všechny Akce

Den pro rašeliniště na Ovesné

30. července v 9:00 - 17:00

Co je to Den pro rašeliniště?

Tyto dobrovolnické akce jsou věnované práci na odvodněných šumavských mokřadech a organizují je zaměstnanci národního parku jako nedílnou součást dlouhodobého Programu revitalizace šumavských rašelinišť a mokřadů. Práce dobrovolníků je pro nás velmi důležitá a díky projektu LIFE for MIRES pořádáme tyto akce v průběhu celého léta a podzimu.

Co s námi zažijete?

V první části dobrovolnického setkání s Vámi pracujeme na lokalitách, kde mokřady obnovujeme. Nosíme stavební materiál určený ke konstrukci revitalizačních hrázek na odvodňovacích kanálech, občas v nepřístupných místech hrázky rovněž stavíme, přenášíme mokřadní vegetaci nebo upravujeme terén a odtok vody navádíme do původních směrů. Cílem je navrátit vodu do míst, kde v minulosti bývala, ale následkem odvodnění zmizela. Po práci se vydáváme do nepoškozených mokřadů, abychom si při exkurzi ukázali jak mokřady fungují, jak na Šumavě vznikla rašeliniště, proč jsou mokřady v krajině důležité a jaká pozitiva přináší jejich obnova člověku.

Jaká je práce na Ovesné?

Letos bude probíhat revitalizace rozsáhlého údolního vrchoviště, kde bylo v minulosti bohužel provedeno odvodnění. Abychom stihli všechny odvodňovací kanály zablokovat, budeme revitalizační firmě pomáhat s donášením prken na stavbu dřevěných hrázek.

Sraz: 9.00 hod. na parkovišti v Nové Peci (https://mapy.cz/Nova Pec)

Přihlášení: Pokud se chcete akce zúčastnit, napište nám na email lukas.linhart@npsumava.cz.

Kapacita: 15

Volná místa: 11

Trasa odpolední exkurze je 5 km dlouhá.

Vzhledem k délce a náročnosti trasy je doporučený minimální věk zúčastněných dětí 8 let.

Podrobnosti

Datum:
30. července
Čas:
9:00 - 17:00

Místo konání

Ovesná
Nová Pec,

Pořadatel

Lukáš Linhart
Telefon:
+420 731 530 319
E-mail:
lukas.linhart@npsumava.cz