Den pro rašeliniště na Nové Hůrce

Obnovujeme šumavské mokřady. Přidejte se k nám!

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Den pro rašeliniště na Nové Hůrce

17. 9. 2022 v 9:00 - 17:00

Co je to Den pro rašeliniště?

Tyto dobrovolnické akce jsou věnované práci na odvodněných šumavských mokřadech a organizují je zaměstnanci národního parku jako nedílnou součást dlouhodobého Programu revitalizace šumavských rašelinišť a mokřadů. Práce dobrovolníků je pro nás velmi důležitá a díky projektu LIFE for MIRES pořádáme tyto akce v průběhu celého léta a podzimu.

Co s námi zažijete?

V první části dobrovolnického setkání s Vámi pracujeme na lokalitách, kde mokřady obnovujeme. Nosíme stavební materiál určený ke konstrukci revitalizačních hrázek na odvodňovacích kanálech, občas v nepřístupných místech hrázky rovněž stavíme, přenášíme mokřadní vegetaci nebo upravujeme terén a odtok vody navádíme do původních směrů. Cílem je navrátit vodu do míst, kde v minulosti bývala, ale následkem odvodnění zmizela. Po práci se vydáváme do nepoškozených mokřadů, abychom si při exkurzi ukázali jak mokřady fungují, jak na Šumavě vznikla rašeliniště, proč jsou mokřady v krajině důležité a jaká pozitiva přináší jejich obnova člověku.

Jaká je práce na Nové Hůrce?

V loňském roce proběhla obnova lesních i lučních pramenišť kolem silnice z Hartmanic do Železné Rudy. Po zimě je potřeba drobných úprav na zablokování kanálů. Budeme obsypávat dřevěné hrázky, vytvářet odtoky vody do lesa a přenášet mokřadní rostliny.

Sraz: 9.00 hod. na parkovišti u Nové Hůrky (https://mapy.cz/NovaHurka)

Přihlášení: Pokud se chcete akce zúčastnit, napište nám na email lukas.linhart@npsumava.cz.

Kapacita: 15

Volná místa: 0

Trasa odpolední exkurze je 5 km dlouhá.

Vzhledem k délce a náročnosti trasy je doporučený minimální věk zúčastněných dětí 8 let.

Podrobnosti

Datum:
17. 9. 2022
Čas:
9:00 - 17:00
Rubrika Akce:

Pořadatel

Lukáš Linhart
Phone
+420 731 530 319
Email
lukas.linhart@npsumava.cz