Světový den mokřadů
2. 2. 2022
Provádíme první jarní kontroly na lokalitách
23. 3. 2022

Srdečně vás zveme na seminář Voda ztracená a vrácená – revitalizace mokřadů, pramenišť a drobných toků ve volné krajině.

Seminář se bude konat ve dnech 26. a 27. dubna 2022 v prostorách informačního střediska na Kvildě v Národním parku Šumava.

Seminář je určen pro všechny, kdo přímo provádějí nebo navrhují hydrologickou obnovu mokřadů a drobných toků, nebo ji na svých pracovištích dozorují a zodpovídají za ni. Na semináři budou prezentovány projekty řešené v různých biotopech a hydrologických situacích, různé postupy a technologie. Hlavním cílem je sdílení praktických zkušeností mezi realizačními týmy.

ZDE najdete pozvánku na seminář s odkazem, kde je možné prostřednictvím on-line formuláře přihlásit účast i prezentaci (15 min s diskuzí). Budeme rádi, když pozvánku přepošlete dalším osobám/týmům, které se revitalizacemi mokřadů a drobných toků zabývají.

Přihlášení příspěvků je možné do 25. 3. Přihlášku doporučujeme poslat co nejdříve, protože kapacita semináře je omezena. Ubytování pro všechny účastníky je zdarma. Součástí semináře jsou exkurze na revitalizované lokality na Šumavě.

Program semináře a další informace budou rozeslány na konci března.

Těšíme se na vás,

projektový tým LIFE for MIRES